Отборите на Каляри и Удинезе завършиха наравно 0:0 на “Унипол Домус” в ранния мач от неделната програма на четвъртия кръг на Серия "А". По този начин и двата тима остават без шампионатна победа от началото на този сезон.

Двубоят беше равностоен, като успехът можеше да отиде и в двете посоки. Двата отбора обаче показаха голяма неточност, като всеки от тях нанесе само до един удар в очертанията на вратата. Домакините бяха тези, които пропуснаха по-големите положения за гол в мача. Най-близо до такъв беше Зито Лувумбо в 42-рата минута, но тогава неговият шут срещна греда. В последните секунди на срещата пък се стигна до изгонването на Матеуш Витеска, след като защитникът на сардинци си изкара втори жълт картон.

#CagliariUdinese 0-0

90+6’ - Triplice fischio in Sardegna

⚪️⚫️ #ForzaUdinese #AlèUdin #WePlayForU pic.twitter.com/uo8G54WVd3

— Udinese Calcio (@Udinese_1896) September 17, 2023

Удинезе се намира на 16-ата позиция в класирането с 3 спечелени пункта, колкото имат още три тима, а Каляри е на 18-ото място с актив от 2 точки, отстъпвайки на Салернитана само по голова разлика.