Юношеският национален отбор на България до 15 години (родени през 2009 г) завърши 3:3 срещу Черна гора в първа контролна среща. Двата тима ще се изправят отново един срещу друг в нова проверка, пак на терена на Базата на БФС в Бояна в четвъртък. Двубоите са своеобразно символично продължение на мачовете на мъжките формации, които приключиха с два успеха за черногорците. Българските таланти, водени от треньора Калоян Георгиев, започнаха мача доста смутено и изоставаха с 0:3 след малко над половин час игра. След това обаче проявиха впечатляващ характер и настойчивост и не само стигнаха до равенството 3:3, но при по-щастлив развой можеха и да спечелят. С два гола за България се отличи Габриел Йорданов от Левски, а едно попадение добави Виктор Добрев от Септември.

Черногорците откриха резултата още в 3-ата минута, когато Марк Джокай изпревари българския вратар Иво Ганчев и вкара с глава след центриране от ъглов удар. Същият футболист удвои преднината на своите в 15-ата минута с изненадващ диагонален удар от ляво, при който българският страж изглеждаше неподготвен. Техничният футболист на Дечич Тузи оформи хеттрика си в 29-ата минута, изпращайки безпощаден удар зад границата на наказателното поле в горния десен ъгъл на българската врата. Българският отбор се отърси от шока и в края на първата част върна едно попадение. Вратарят на черногорците Джордже Чейович отби удар на Николай Попов и Габриел Йорданов с добавка намали. Джем Андонов беше замесен и във второто попадение, след като спечели дузпа. Отново топ-талантът на Левски Йорданов се разписа, реализирайки от 11-те метра за 2:3.

В 63-ата минута Васил Иванов можеше да изравни, получавайки топката на дъгата пред наказателното поле. Въпреки чистата позиция, ударът му беше слаб и вратарят на гостите улови. Все пак това се случи четири минути преди края на редовното време, когато атакуващият полузащитник на Септември (Сф) Виктор Добрев от въздуха посрещна центриране от ъглов удар и не остави шансове за вратаря на Черна гора.

Стартов състав на България: Иво Ганчев, Димитър Кунев, Максимилиан Лазаров, Виктор Иванов, Деян Несторов, Джем Андонов, Ернан Ангелов, Габриел Йорданов, Николай Попов, Петър Байраков, Дариус Дуролари (второ полувреме: Даниел Чаушев, Андрей Нешев, Виктор Добрев, Габриел Керезов, Росен Кръстев)