Спортист (Своге) елиминира в Горна Оряховица местния Локомотив с 2:1 в предварителния кръг от турнира за купата на страната. Стана равностоен мач. Домакините започнаха по-добре и взеха преднина в резултата. Случи се в 11-ата минута, когато Янислав Цачев реализира с глава след центриране на съотборник. След още толкова време обаче Радослав Живков наказа груба грешка на горнооряховския страж за 1:1. След почивката имаше критични моменти и пред двете врати. Втородивизионният тим се възползва от една и измъкна победата. Направи го в 87-ата минута, когато проведе атака отляво, последна пас и влезлия като резерва Антон Иванов вкара за окончателното 1:2. След последния сигнал местните фенове изрази бурно недоволство от съдийството.