Уелс постигна втората си победа в група "D" на квалификациите за Евро 2024, надделявайки с 2:0 като гост на Латвия, с което запази шансове за второто място и същевременно свали за известно време напрежението от плещите на селекционера Робърт Пейдж.

Капитанът Аарън Рамзи откри резултата в 29-ата минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хари Уилсън. Това бе гол №100 в кариерата на бившия играч на Арсенал и Ювентус.
В шестата минута на добавеното време се разписа и Дейвид Брукс - 2:0 за уелсците.

Това бе едва втора победа за "драконите" в последните 14 мача. Предишната отново бе срещу Латвия, който е на дъното в групата без точков актив. Уелс е със 7 в актива си, колко има и Армения. Хърватия и Турция са с по 10 точки.