41-годишният сръбски съдия Лазар Лукич ще ръководи контролната среща между националните отбори на България и Иран в четвъртък, 7-и септември. Мачът ще започне от 19.00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив и е проверка за “лъвовете” преди важната европейска квалификация с Черна гора три дни по-късно.

Помощници на Лукич ще бъдат неговите сънародници Драган Богичевич и Боян Банович, а четвърти арбитър е Кристиян Колев от Пловдив.

През декември Лукич е бил под угрозата за загуби международната си значка и ФИФА да свали доверието си от него. В крайна сметка това не се е случило и той остава с международна категория.

През тази есен Лукич ръководи мача от Лигата на Конференциите между Хонка и Тобол, а по-късно беше и четвърти съдия на срещата Фиорентина – Рапид (Виена).

През 2021 година е главен арбитър на мача между младежките отбори до 21 години на България и Швейцария в София, а мачът приключва с успех на гостите с 1:0.