Отборите на Левски и Шкупи играят при резултат 1:0 в срещата-реванш от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Марин Петков вкара в 99-ата минута на мача.  Както е известно, първата срещата "сините" спечелиха с 2:0, а сега имат зад гърба си и пълните трибуни на стадион "Георги Аспарухов".

Изненадващо столичани играят изцяло в жълто, както бе в първата среща, тъй като гостите играят със синьо-бяло и делегатът е пожелал това от 26-кратните шампиони.

Преди срещата изпълнителният директор Даниел Боримиров награди Марин Петков за неговите първи 100 мача със синята фланелка.

Сектор "Б" бе приготвил специална хореография за Илинденско-Преображенското въстание, което избухва преди точно 120 години. Големият транспарант гласеше: "Илинден, майко, Илинден - За българите Великден, а в червено, черно  и жълто бе изписано 1903! Освен това целият стадион бе пълен с родни трибагреници.

Препълнените сектори "А", "Б" и "В" от първата минута подкрепят мощно домакините, а играчите на Костов стартираха силно. Жереми стреля мощно в 4-ата минута, но Илязи парира, а при добавката Ел Джемили  стреля на сантиметри от лявата греда. Малко по-късно от Левски имаха претенции за дузпа, но такава нямаше.

Последва още един удар за домакините, който също не попадна във вратата. В 21-ата минута Воша отправи първи удар към Андреев, след като бе изведен от Джемили, който се опита да върне топката назад. Поради много топлото време реферът спря срещата в средата на първата част и двата отбора имаха възможност да пият вода.

Малко преди края на първата част Цунами пробва удар, който Илази спаси. Уелтон вдига публиката на крака с две хубави контраатаки, както и с един страхотен финт, като хвана топката с двата крака и прехвърли противника през главата му преди да си вземе коженото кълбо и чуе скандиранията на публиката, която викаше: "Уелтон, Уелтон".

На почивката гостите направиха две рокади, като Трапановски и Асковски влязоха, а Куевен получи жълт картон в 49-ата минута, след като влезе много опасно в краката на Цунами.

Марин Петков и Илиян Стефанов смениха Рикардиньо и Роналдо в 56-ата минута. Хамиди влезе за гостите, а положения липсваха пред двете врати. Ван дер Каап нанесе опасен удар в аут, но се оказа, че е бил в засада. Дуду също влезе за гостите, които имаха нужда от победа с два гола.

В 73-ата минута реферът от Швейцария Лионел Чуди се контузи и напусна терена, той имаше проблеми и през първата част. Четири минути по-късно Лукас Фенрдих, който бе четвърти съдия го замени.

Асен Чандъров също влезе да подсили халфовата линия.

В 80-ата минута част от публиката в Сектор "Б" хвърли три бомбички, което вбеси феновете в другите два сектора, които започнаха да освиркват проявата на част от ултрасите. Едната част на феновете в синьо скандираха "Наско Сираков", докато другата част ги освиркваше и на терена играчите се объркаха. Последва масово меле в Сектор "Б", като част от привържениците бяха изнесени от трибуните.

Това даде самочувствие на гостите, които в 88-ата минута пропуснаха отлична възможност. Съфис остана очи в очи  Андреев, но стража парира с десния крак. Добавеното време бе от 10 минути, а в началото на продълженията Съфис отново пропусна от няколко метра. Той преодоля защитата на домакините, а Андреев отново спаси.

Наставникът Николай Костов е направил само една промяна от мача в Скопие, след като контузеният Кристиан Димитров е заменен от Роналдо, а Келиан ван дер Каап се връща в центъра на защитата. Пламен Андреев е вратар, а Жереми Петрис, Ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами за защитници. Капитанът Андриан Краев, Асен Митков и Джавад Ел Джемили играят зад триото Роналдо, Уелтон и Рикардиньо.

Треньорът на гостите Джихат Арслан направи четири промени от първата среща, като в игра започват двете крила Шехи и Воша, плеймейкърът Али и и нападателят Сахити. Те заменят Тимовски, Дуду, Ричков и Халими. Вратар отново е Илязи, а Тошевски, Илиески и Пинтер са защитници. Шехи, Куевен, Али, Алберт и Воша действат зад двамата нападатели Сахити и Сифъс.

ЛЕВСКИ 0:0 ШКУПИ (2:0 в първия мач)

ЛЕВСКИ: 1.Пламен Андреев, 2.Жереми Петрис, 5.Келиан ван дер Каап, 33.Хосе Кордоба, 6. Цунами, 8.Андриан Краев, 27. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 7. Роналдо, 17. Уелтон, 9.Рикардиньо

Шкупи: 1. Илязи, 5. Тошевски, 96. Илиески, 42. Пинтер, 3. Шехи, 88. Куевен, 8. Али, 37. Алберт, 7. Воша, 77. Сахити, 29. Сифъс