Волейболистите на Миньор надделяха като гости над Раковски-1964 (Севлиево) с 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:21, 15:10) в първия двубой от серията помежду им, изигран в зала "Никола Петров" в Горна Оряховица. Срещата се изигра там поради заетост на залата в Севлиево.

Вторият мач е на 21 март (вторник), в зала "Борис Гюдеров" в Перник.

Двата отбора тръгнаха равностойно в срещата, след което домакините взеха превес. В ключовите моменти перничани реализираха серия и се доближиха на точка до съперника (от 13:19 до 19:20). След това не се случи нищо повече и Раковски излезе напред в резултата. Идентично се разви и втората част, в която момчетата на Стефан Ганчев доминираха почти изцяло.

Ролите се размениха в третия гейм, където Миньор беше водещ до самия край. Впоследствие домакините поведоха с 3:0, но не задържаха предимството си и играта продължи равностойно. Имаше и размяна на роли, но в крайна сметка мачът влезе в тайбрек.

Там перничани диктуваха положението през повечето време и не допуснаха да бъдат преодоляни.