Отборът на Дунав (Русе) обърна ВК Етрополе като гост с 3:1 (22:25, 30:28, 25:21, 25:19) в първия полуфинал и е близо до класиране за финал във Висшата волейболна лига за мъже.

Втората среща–реванш е във вторник – 21 март в Русе.

Още в самото начало и двата тима показаха, че предстои интересен полуфинал. Дунав поведе с 2:0, но Етрополе взе лек превес при 3:2. Последваха оспорвани разигравания, размяна на лидерството и изравнявания на резултата. След като изоставаха с точка при 13:14, домакините направиха поредица от точки със силен сервис и добре позициониран блок за 18:14. Гостите от Русе не успяха да стигнат до ново равенство и загубиха с 22-25.

Вторият гейм отново започна оспорвано. След 8:8 Дунав реализирaха 6 точки при само една за „Етрополе“ за 14:9. Домакините изоставаха значително в самия край 15:20, но се върнаха в мача след силна игра и 5 поредни точки за 21-20 и дори имаха възможност да спечелят при 24:23, но я пропуснаха. Гостите не успяха да се възползват от 4 поредни възможности за изравняване на геймовия резултат, но в крайна сметка успяха при 30:28.

Дунав започнаха по-силно третия гейм и поведоха с 6:3 и11:6. Етрополе успяха да достигнат до равенство при 16:16 след силна серия от 5 поредни точки в актива при 11:16. Гостите отговориха с 3 поредни – 19:16. До ново равенство не се стигна и Дунав спечели при 25:21.

Домакините поведоха с 2:0; 6:3 в началото на четвъртия гейм. Дунав изравниха при 8:8 и поведоха с 13:10. Гостите имаха стабилна преднина при 18:13, която Етрополе намалиха изоставането си само до 2 при 17:19, но не успяха да обърнат резултата и загубиха с 19:25.