Изключително драматични победи записаха и трите пловдивски отбора в реваншите за Купата на БФС при набор 2004, играни под проливния дъжд днес.

Спартак Пловдив удари с 1:0 Добруджа и след като в първи двубой сами изпуснаха победата в края, завършвайки 3:3, се класираха за следвщата фаза на турнира.

Локомотив от своя страна трябваше да преодолее пасив от един гол, тъй като "смърфовете" отстъпиха на Национал преди седмица в София с 2:3. "Черно-белите" успяха да се справят с предизвикателството и надделяха с 2:0. Играчите на Апостол Костадинов седяха по-добре на терена и заслужено стигнаха до успеха с по един гол през всяка част. В 28-та минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар от над 20 метра Кольо Гаврев даде преднина на Локомотив за 1:0, а през втората ново попадение, дело на Петър Андреев, оформи крайното 2:0.

Както по-рано ви съобщихме, Ботев победи драматично Берое с 3:2 и също е на четвъртфиналите.

Пловдивчани ще научат съперниците си за следващата фаза на 14 ноември.