Спартак загуби от Марек с 3:2 в битката за оцеляване - тя завърши с победа за дупничани. Стоил Борисов даде преднина на Марек, но Кристиан Кръстев изравни. Малко по-късно гостите си отбелязаха автогол чрез Йордан Кръстев и по този начин Марек отново излезе напред в резултата.  Цвети Чалъков се разписа за домакините за 3:1. През втората част Спартак върна още един гол. Ивайло Христов вкара за 2:3 в 65-ата минута. Гостите имаха още 2-3 добри положения, но така и не стигнаха до равенство.

Ботев 2002 загуби минимално от Монтана и изпусна да вземе поне точка. Единственото попадение на стадион "Огоста" бе отбелязано след почивката. Симеон Стойков бе точен в 41-ата минута след асистенция на Владислав Цеков. Тимът на Монтана е десети в класирането с 32 точки, Ботев 2002 е 13-и с 22.