Спартак загуби с класическото 0:3 домакинството си на Монтана на стадиона в село Брестник. Монтана реши мача в своя полза още до почивката. Владислав Цеков се отличи с два гола. Той откри в 8-ата минута, а Мирослав Манев покачи на 2:0 в 17-ата. Малко по-късно Цеков оформи класическия резултат с гол от пряк свободен удар. Монтана заема 11-а позиция 29 точки, колкото има и десетият Левски-Раковски. Спартак (Пловдив) е предпоследен само с 8 спечелени точки.

В друг мач от кръга при U17 Ботев 2002 загуби в Катуница от ЦСКА-София с 2:3 изпускайки да спечели поне точка срещу "армейците". ЦСКА поведе с 2:0 в първия четвърт час игра, но домакините изравниха. Победният гол бе отбелязан десетина минути преди края. Борислав Будинов откри за ЦСКА, а Георги Георгиев удвои. До почивката Ботев 2002 върна един гол чрез Симеон Дидов. След подновяването на играта домакините изравниха, точен за 2:2 отново бе Дидов. Жулиан Манолов донесе победата на ЦСКА в 70-ата минута. Двата отбора направиха добър мач с доста сиуации пред двете врати.