Ботев Пловдив прегази Пирин Благоевград с 6:2 в шампионатен мач в Елитната група до 19 години. Канарчетата влезнаха в мача като 4-и в класирането, като при победата имат шанс да се изкачат едно или две места нагоре. Пред жълто-черните са Септември (на една точка) и Славия (на три точки).

Жълто-черните поведоха в резултата с попадение на Иван Михайлов, а Здравко Жилов удвои преднината на пловдивчани. Петър Чалъков направи преднината на жълто-черните класическа след малко повече от половин час игра на игрище номер 1 на базата в Коматево. При този резултата двата отобра се оттеглиха на почивката. 15 минути след подновяването на играта Здравко Жилов с второто си попадение във вратата на орлетата покачи резултата на 4:0. 15 минути преди края на мача Пирин стигнаха до попадение след грешка в защитата на жълто-черните. След още 5 минути игра последва ново попадение във вратата на пловдивчани, които видимо се отпуснаха в последните минути на срещата, след като след час игра водиха с 4:0. След второто попадение на зелените канарчетата се постегнаха и веднага това се отрази на резултата. Англел Бастунов покази резултата на 6:2. Димитър Калчев оформи крайното 6:2 за Ботев в последната минута на мача.

Ботев - Пирин 4:2
1:0 Иван Михайлов
2:0 Здравко Жилов
3:0 Петър Чалъков
4:0 Здравко Жилов
4:1 Пирин Благоевград
4:2 Пирин Благоевград
5:2 Ангел Бастунов