Отборът на Ботев Пловдив до 19 години стана шампион в окръжната група след равенство 2:2 с градския съперник Локомотив. Срещата бе изключително интересна и с неочакван развой. Още в 15-тата минута смърфовете останаха с човек по-малко след директен червен картон. Васил Църцев от Локомотив бе изгонен заради нарушение. Първоначално съдията показа жълт картон, но след консултация със страничния даде директен червен картон.

Противно на очакванията гостите първи стигнаха до попадение и се оттеглиха на почивката с гол аванс. Иван Сулев бе точен в 39-ата минута за 0:1.  Жълто-черните пък не успяха да реализират 3 излизания очи в очи със стража на смърфовете през първите 45 минути, греда и няколко опасни атаки, но Александър Ганев демонстрира отлични намеси и опази вратата си суха.

Второто полувреме Ботев излезе за да обръща резултата, но концентрираната игра на гостите в защита рядко оставяше възможности за нападателите на жълто-черните. Локо Пд се оказаха и концентрирани в атака, след като при една от контраакциите си успяха да поведат с 0:2. Петър Андреев напредна и стреля точно за 0:2.  Малко след второто попадение на гостите Ботев намали от пряксвободен удар, а 3 минути по-късно получи и правото да изпълни дузпа, която бе реализирана за 2:2. В края на срещата домакините се отчетоха с още два огромни пропуска от много чисти позиции.

В крайна сметката точката се оказа достатъчна на Ботев Пд, които официално вече са шампиони при старшата. Старши-треньорът на канарчетата Даниел Спасов пък показа нужните качества, събирайки отбор, след като Ботев направи дубъл от юношите си. Спасов пристигна на Коматево от Сокол преди по-малко от година и вече завоюва първо отличие с жълто-черния клуб.