Национал (U19) победи ЦСКА (U19) с 2:1 в мач от поредния кръг в Елитната юношеска група до 19 г. Ето и подробностите:

Национал (U19) - ЦСКА (U19) 2:1 (1:0)

• [1]:0 Марат Гареев 23'
  • 1:1 Александър Георгиев 63' /дузпа/
  • [2]:1 Траян Тенев 81'

Срещата от 20-ия кръг в Елитната юношеска група се игра днес следобед пред около 100 зрители на стадиона на НСА. Тежкото време (28 градуса) даде отражение на темпото на мача, но все пак публиката имаше какво да види.

Първото полувреме започна равностойно и в средата му Национал поведе. Лазар Гълъбов изведе Траян Тенев фронтално срещу вратаря, последва пас вдясно и от чиста позиция Марат Гареев откри резултата. Няколко минути по-късно Марат уцели гредата с диагонален удар, а след това и далечен и точен шут на съперников играч срещна гредата. До края на полувремето гостите имаха лек превес и пропуснаха няколко изгодни ситуации да изравнят.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА довел до няколко опасни удара около вратата. В 63-ата минута гостите си спечелиха дузпа, от която изравниха. Те опитаха да обърнат мача, но две отлични намеси на вратаря ни Ивайло Бориславов оставиха финала отворен. Двата отбора видимо се умориха и грешките зачестиха и пред двете врати. Момчетата на Станислав Катранков по-добре използваха последните минути на срещата. Те изнесоха играта напред, създадоха три опасни ситуации и при четвъртата успяха да отбележат. Пробив на влезлия като резерва Любо Югов продължи с пас към Траян Тенев, който овладя топката между няколко съперникови играчи и майсторски вкара победния гол за Национал.

В последните минути гостите опитаха отново да изравнят, но при най-опасното им положение красив удар от въздуха мина над вратата.