Реал Мадрид и Байерн (Мюнхен) направиха още един спектакъл с марка "Шампионска лига". "Белият балет" спечели драматично реванша от 1/2-финалите в турнира с 2:1 след късен обрат в края на мача с два гола на Хоселу в 88-ата и 91-вата минута. Преди това Алфонсо Дейвис бе открил за гостите в 68-ата минута.

Драмата обаче не приключи дотук. Няколко минути по-късно Байерн също успя да отбележи чрез Матайс де Лихт, но голът не бе зачетен заради засада.

This is not offside.

pic.twitter.com/OJZGbcZnAO

— Bayern & Football (@MunichFanpage) May 8, 2024

Ситуацията обаче бе доста тънка, но въпреки това реферът Шимон Марчиняк веднага отсъди нарушението на правилата, вместо да остави атаката да се развие и след това технологията ВАР да покаже, ако наистина е имало засада, както се процедира в повечето случаи, когато става дума за толкова спорна ситуация.

Всеки може сам да интерпретира това положение, но със сигурност то ще остави доста горчив вкус, особено във феновете на Байерн. От снимката, която публикуваме тук, всеки може сам да прецени дали решението на Марчиняк бе правилно.