Арсенал преживя второ разочарование за седмицата. След като отпадна на полуфиналите в Купата на Лигата, лондончани завършиха 0:0 в домакинството си на Бърнли. Отборът на Микел Артета вече няма победа в пет поредни срещи във всички турнири. "Артилеристите" не успяха да се върнат на четвърто място и са шести, като изостават на две точки от Манчестър Юнайтед, но са изиграли мач по-малко.

Arsenal in 2022:
0️⃣ Wins
1️⃣ Goal scored
3️⃣ Red cards pic.twitter.com/MGbFqlXTx5

— GOAL (@goal) January 23, 2022

Арсенал трудно създаваше положения срещу сгъстената защита на съперника. "Топчиите" направиха много малко в предни позиции през първото полувреме. Силен удар на Йодегор бе отразен от вратаря на гостите Ник Поуп. След почивката те бяха по-активни. Александре Лаказет пропусна най-добрата възможност, като прати топката покрай вратата след подаване на на Емил Смит Роу, който пък бе спрян от Поуп в друга ситуация.