Крилото на Панатинайкос Хуанчо Ернангомес ще се завърне в ротацията на тима за днешния решителен пети мач от четвъртфиналната серия с Макаби Тел Авив в Евролигата. Испанецът имаше известни проблеми в прасеца и поради това беше принуден да пропусне гостуванията на израелците в Белград. Сега обаче той е възстановен, като това потвърди старши треньорът на “детелините” Ергин Атаман.

Ернангомес не успя да отговори на високите очаквания към себе си през настоящия сезон, като той постига едва по 4.1 точки и 3.7 борби за около 16 минути на мач. Неговото присъствие в подкошието обаче ще бъде важно, тъй като в първия мач от серията той овладя 9 борби за 20 минути.

Панатинайкос и Макаби ще решават спора помежду си тази вечер от 21:15 часа българско време в Олимпийския комплекс в Атина. Победителят продължава към Финалната четворка в Евролигата.