Емполи и Фрозиноне завършиха 0:0 в пряк мач за оцеляване от 35-тия кръг на Серия А. Така и двата отбора остават с 32 точки непосредствено пред опасната зона, като са с три пункта, но и мач повече пред Удинезе.

Първото полувреме предложи предпазлива игра, като най-интересната ситуация бе в 20-ата минута, когато Емануел Джеси от домакините се разписа, но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради засада. Фрозиноне пък имаше своя шанс в края на първото полувреме, когато Уалид Чедира стреля опасно, но стражът на Емполи Елия Каприле успя да избие.

Втората част не бе кой знае колко по-различна, като чистите положения отново липсваха. Домакините имаха сериозни претенции за игра с ръка на бранител на гостите в наказателното поле, но реферът остана безмълвен. Фрозиноне пък можеше и да открие три минути преди края на редовното време, но удар на Надир Цортеа бе уловен от Каприле. Така срещата прикючи без попадения.