Атлетико Мадрид победи Майорка с 1:0 като гост в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига след фамозен гол на Родриго Рикелме.

Гостите поведоха още в 5-ата минута с прекрасен гол на Родриго Рикелме. Той се обърна на границата на наказателното поле и с хубав удар по земя прати топката в мрежата. Три минути по-късно Майорка можеше да изравни. Антонио Раийо засече центриране, но ударът му с глава премина покрай десния страничен стълб.

В 30-ата минута Марио Ермосо бе близо до втори гол за “дюшекчиите”. Той стреля от наказателното поле. Опитът му обаче срещна десния страничен стълб.

Десет минути след началото на втората част Маркос Йоренте пробва късмета си, но ударът му премина над напречната греда.

В 79-ата минута домакините бяха близо до изравнителен гол. Сайл Ларин навлезе в наказателното пол и стреля в левия ъгъл. Ян Облак обаче показа класата си и спаси.

С успеха "дюшекчиите" събраха 67 точки и са 4-ти, докато Майорка е 16-ти с 32 пункта.