Английският Астън Вила загуби с 2:4 у дома от гръцкия Олимпиакос в първи полуфинал от турнира Лигата на конференциите.

С хеттрик за победителите се отличи Аюб Ел Кааби. Мароканецът откри резултата в 16-ата минута, а в 29-ата удвои.

Звездата на домакините Оли Уоктинс успя да намали в добавеното време на първата част, с изстрел от движение (2:1), а малко след почивката Муса Диаби (52) изравни с шут от малък ъгъл (2:2).

В 56-ата минута Аюб Ел Кааби бе точен от дузпа (3:2), докато в 67-ата Сантяго Хесе вкара за 4:2 с доза късмет и рикошет.

Минути преди края Дъглас Луис пропусна дузпа за Астън Вила.

В другия полуфинал Фиорентина стигна до драматичен успех с 3:2 над Клуб Брюж.

Италианците поведоха с гол на Рикардо Сотил, но Ханс Ванакен изравни от дузпа. Андреа Белоти отново даде аванс на "виолетовите" в 37-ата минута.

Гостите останаха с човек по-малко в 60-ата минута, а само минути след това бившият футболист на Лудогорец Игор Тиаго възстанови равенството във Флоренция. Победното попадение бе дело на М`Бала Нзола.