Българският нападател Кун Теменужков вкара един гол и подаде за още един при убедителния успех на Линкълн Ред Импс с 5:1 над Монс Калпе в първенството на Гибралтар.

Роденият в Хасково 23-годишен футболист пропусна предишните два мача заради заболяване. Срещу Монс Калпе той беше резерва, като се появи в игра на почивката, когато беше вече 3:0 за неговия тим. Две минути след началото на второто полувреме Теменужков реализира за 4:0, а в 78-ата минута асистира на Вияканас, който увеличи на 5:0. В края Монс Калпе стигна до почетен гол - 5:1.

Срещата от 23-ия кръг на първенството на Гибралтар беляза и 15-и пореден мач за Линкълн без загуба. Така Кун Теменужков и компания вече имат 61 точки и си върнаха първото място, измествайки Сейнт Джоузеф, който е с 59 т. Трети е Магпайс с 43, а Монс Калпе е четвърти с 30. До края на първенството има още два кръга, а претендентите за титлата се срещат в последния.