Предпоследният в класирането на Ла Лига Гранада победи с убедителното 3:0 Осасуна в мач  от 33-тия кръг на испанското първенство. Попаденията за тима на Хосе Рамон Сандовал отбелязаха Факундо Пелистри (29’), Мюрто Узуни (48’) и Лукас Бойе (90+4’).

Така Гранада записа трети пореден мач без загуба и с 21 точки запазва чисто теоретичните си шансове за спасение, като пет кръга преди края на шампионата е на 10 точки от спасителната зона. Осасуна пък записа пета загуба в последните си 6 мача и остава на 11-о място във временното класиране.

5 - Excluding own goals, Myrto Uzuni has scored five of Granada's last eight goals in LaLiga, reaching 11 goals in total in 32 appearances in the competition this campaign. Engine. pic.twitter.com/jRU3s7KCJ3

— OptaJose (@OptaJose) April 28, 2024

Домакините първи нанесоха своя удар в 29-ата минута, когато Серхио Руис изведе Факундо Пелистри, който простреля отблизо Серхио Ерера - 1:0 за Гранада. Осасуна реагира веднага и пет минути по-късно Раул Гарсия стреля опасно, но стражът Аугусто Баталия успя да избие в корнер. В 36-ата минута пък след грешка в защитата на Гранада Рубен Пеня центрира меко отново към Раул Гарсия, който с глава стреля в страничната греда, а при добавката бе неточен.

Второто полувреме започна с нов гол за Гранада. Камил Йозвиак изведе Мюрто Узуни сам срещу Ерера и албанецът не сгреши - 2:0 за домакините. Последваха още пропуски за Гранада, като в 52-рата минута ударт на Джерард Гумбау мина на сантиметри от вратата на гостите, а десетина минути по-късно Узуни също бе неточен. Гранада продължи да контролира изцяло срещата и в последните секунди на мача отбеляза и третото и последно попадение в мача. След поредната бърза атака Гумбау бе изведен сам срещу Ерера и стреля в тялото му. Най-съобразителен при добавката обаче бе Лукас Бойе, който с ножичен удар оформи крайното 3:0 за Гранада.