Цволе победи Хераклес с 3:1 в мач от 31-ия кръг на шампионата и си осигури оставане в Ередивизи.

Филип Кръстев записа 90 минути, като отбеляза третия гол за своя тим. Освен това той си изкара жълт картон в 75-ата минута.

Срещата започна по-активно за домакините. В началото на мача Одисеус Веланас пропусна от добра позиция.

В 16-ата минута Ленарт Ти се отчете с хубав индивидуален пробив и с мощен удар под напречната греда не остави шансове на Майкъл Броуер.

В края на първата част Марко Веинович изравни, след като бе най-съобразителен след изпълнен ъглов удар.

През второто полувреме Цволе продължи да е по-активният отбор на терена, но Силвестер ван дер Ватер и Ленарт Ти пропуснаха.

В 68-ата минута домакините отново поведоха в резултата. Анселмо Гарсия отклони топката с глава след центриране и тя попадна на пътя на Ван дер Ватер, който я прати в мрежата.

В добавеното време на двубоя се стигна до гола на Филип Кръстев. Той пое топката в средата на терена, напредна, и с лек изстрел с левия крак преодоля стража на Хераклес.

С успеха Цволе събра 35 точки и на практика си осигури оставането в елита и през следващия сезон.