РБ Лайпциг постигна важна победа, като победи като гост с 2:1 новака Хайденхайм в мач от 30-тия кръг от Бундеслигата. Бенямин Шешко откри в 42-рата минута за “биковете”, Никола Доведан изравни за домакините в 69-ата, но Лоис Опенда пет минути преди края (85’) донесе успеха за тима на Марко Розе.

С трите точки днес РБ Лайпциг продължава с добрите си игри, като вече има шест победи в последните си седем мача. Успехът гарантира, че “биковете” със сигурност ще са в топ 5, след като четири кръга преди края те са недостижими до шестия Айнтрахт (Франкфурт). Както знаем, почти сигурно е, че в новото издание на Шампионската лига вече ще има пет отбора от Германия. Междувременно РБ Лайпциг дръпна с три точки на Борусия (Дортмунд) и в момента е на 4-тото място, а освен това тимът спази традицията да непобеден в мачове срещу новаци в елита - вече 32 поредни срещи. Хайденхайм пък записа първа загуба в последните пет срещи и остава на 10-о място.

Първите 25 минути предложиха равностойна игра и малко чисти ситуации пред двете врати. В 29-ата минута пред голмайстора на домакините Тим Клайндийнст получи добро центриране и стреля с глава, но Петер Гулачи спаси. В 42-рата минута обаче РБ Лайпциг откри при първото си по-сериозно положение в мача. Давид Раум центрира отляво, а бранителят на Хайденхайм Бенедикт Гимбер изби лошо на крака на Бенямин Шешко, който не намери топката по най-добрия начин, но тя все пак спря в мрежата на домакините за 0:1. Хайденхайм опита да отвърне веднага, но удар на Кевин Сеса бе неточен.

Втората част продължи в същото темпо, като отново опасните положения не бяха много. В 67-ата минута РБ Лайпциг имаше удобна възможност да удвои аванса си, като голмайсторът Шешко излезе сам срещу вратаря на домакините Кевин Мюлер, но не успя да се възползва и стреля в аут. Това веднага бе наказано от домакините, които изравниха две минути по-късно. Ян-Никлас Бесте центрира от пряк свободен удар, Ян Шьопнер свали с глава, а току-що влезлият Никола Доведан също с глава отблизо възстанови равенството - 1:1. РБ Лайпциг можеше отново да излезе напред в 72-рата минута, когато Лоис Опенда излезе в добра позиция и стреля на сантиметри от вратата на Хайденхайм. Пет минути по-късно домакините можеха да осъществат пълен обрат, когато след добра тяхна атака топката попадна в Клайндийнст, който насочи топката находчиво с гърди, но Гулачи внимаваше и успя да избие.

32 - @RBLeipzig_EN are unbeaten in all 32 of their Bundesliga matches against promoted teams (W29 D3), equalling the Bundesliga record of FC Bayern Munich, who also remained unbeaten in 32 successive such games between 2010 and 2018 (W32). Favourites. pic.twitter.com/3BUr1CJ3Mx

— OptaFranz (@OptaFranz) April 20, 2024

Постепенно обаче РБ Лайпциг понатисна съперника си и пет минути преди края на редовното време отново поведе. Резервата Мохамед Симакан напредна добре и пусна отличен пас към Лоис Опенда, а белгиецът просто чукна топката в мрежата за 1:2. В 8-минутното продължение на мача РБ Лайпциг Опенда отбеляза още един гол, но той бе отменен заради засада.