Третият по сила турнир на УЕФА - Лига на конференциите, предложи много емоции до този момент в своето трето издание, като вече е ясно и кои двойки ще определят финалистите за сезон 2023/2024.

В единия полуфинал предстои да видим срещата между отборите на Фиорентина и Брюж. Италианците останаха на милиметри от титлата след като загубиха финала с 1:2 от Уест Хам и сега ще искат да поправят грешката си. Те стигнаха до финалната четворка тази година, след като преодоляха тима на Виктория (Пилзен) след нулево равенство в Чехия и победа на реванша във Флоренция с 2:0. Белгийците пък отстраниха гръцкия ПАОК с българския национал Кирил Десподов в състава си и след две победи с 2:0 и 1:0

We have our final four 👏

Who’s lifting the trophy in Athens? 🏆#UECLbracket || @bwin_de || #UECL

— UEFA Europa Conference League (@europacnfleague) April 18, 2024

Другата полуфинална двойка също предлага много интересен дуел. Там фаворитът на букмейкърите за спечелването на турнира Астън Вила ще играе с отбора на Олимпиакос. И двата съперника стигнаха преодоляха четвъртфиналите след загуба победа в първия мач, загуба в редовното време в реванша и финален триумф след изпълнение на дузпи. Британците отстраниха състава на Лил, докато гърците надделяха срещу Фенербахче в люто балканско дерби.

Първите мачове са на 2-ри май (четвъртък), като в тях домакини ще бъдат тимовете на Астън Вила и Фиорентина. Реваншите са точно седмица по-късно