Фиорентина и Дженоа завършиха 1:1 в мач от 32-рия кръг на Серия А. "Грифоните" откриха от дузпа чрез щатния си реализатор Алберт Гудмундсон в 42-рата минута, но през втората част Жонатан Иконе изравни в 54-тата минута.

Така играещият в Лигата на конференциите Фиорентина записа пети пореден мач без победа в Серия А и е на 10-о място. Наставникът на Виола Винченцо Италиано логично бе направил и немалко промени в състава си заради реванша в четвъртък с Виктория (Пилзен). Дженоа пък е четири последователни мача без загуба и е на спокойната 12-а позиция с 39 точки.

13 - Albert #Gudmundsson has scored 13 goals in #SerieA this term: the only 2 foreign players who scored more goals for #Genoa in a top-flight season since 1994/95 are Diego Milito (24 in 2008/09) and Rodrigo Palacio (19 in 2011/12). Incisive.#FiorentinaGenoa

— OptaPaolo (@OptaPaolo) April 15, 2024

Гостите започнаха по-активно срещата, но първото опасно положение бе за Фиорентина в 18-ата минута чрез Лукас Белтран, който стреля опасно от дистанция, а топката мина на сантиметри от вратата Хосеп Мартинес. Четири минути по-късно пък Дженоа можеше да поведе, когато последваха два опасни удара с глава на Калеб Екубан, първият от които бе отразен от Пиетро Терачано, а вторият бе неточен.

В 25-тата минута пък изглеждаше сякаш Фиорентина е открил резултата. Андреа Белоти бе изведен от Лукас Белтран очи в очи с Мартинес и реализира. След преглед с ВАР обаче се оказа, че нападателят на Виола е в засада и голът бе отменен. Пет минути преди края на първата част дойде ключов момент в мача, при който защитникът на домакините Фабиано Паризи препъна Калеб Екубан и реферът Давиде Ди Марко отсъди дузпа. Зад бялата точка застана обичайния изпълнител и реализатор на "грифоните" Алберт Гудмундсон, който с лекота реализира - 0:1 за Дженоа. Това бе и 13-ти гол в Серия А за исландеца.

Finisce così.#FiorentinaGenoa 1 - 1 | 90' + 6' pic.twitter.com/yLbaANR50S

— ACF Fiorentina (@acffiorentina) April 15, 2024

Втората част обаче започна с изравнителен гол за Фиорентина. В 54-тата минута Джакомо Бонавентура центрира остро и Жонатан Иконе с глава възстанови равенството. Срещата продължи в равностойно темпо, като в 70-ата минута главният съдия отсъди втора дузпа за Дженоа, но след консултация с ВАР промени решението си. Последва пропуск на Бонавентура, чийто удар бе спасен от Хосеп Мартинес, както и неточни изстрели за Фиорентина от голмайстора Иконе и Лукас Мартинес Куарта. До края двата отбора сякаш се задоволиха с равенството и наистина чистите положения липсваха.