Националът Александър Николов и отборът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха втори успех в плейофите за 5-ото място в Суперлигата на Италия.

Воденият от Романо Джанини отбор надигра Чистерна Волей с 3:0 (25:18, 25:19, 25:11) в четвъртата среща от надпреварата в зала “Eurosuole Forum “.

Алекс Николов игра цял мач и се отчете с 13 точки (4 аса, 50% ефективност в атака, 12% перфектно и 29% позитивно посрещане - +5), като бе втори по резултатност.

С по 15 точки завършиха Адис Лагумджия (3 аса, 3 блока, 39% ефективност в атака - +8) и Марлон Янт Ерера (2 аса, 3 блока, 50% ефективност в атака, 24% перфектно и 65% позитивно посрещане - +6), който бе избран за MVP.

За Чистерна Тео Форе бе единственият с двуцифрен актив - 11 точки (1 ас, 37% ефективност в атака - -2).

Бившият разпределител на Хебър Микеле Баранович игра цял мач и записа с 1 точка (1 блок).

Лубе е трети във временното класиране с 6 точки (2 победи, 2 загуби) на минитурнира, Чистерна е четвърти с 4 точки (1 победи, 3 загуби) като и двата отбора могат да попаднат в полуфиналите на надпреварата.

В последния си двубой Лубе излиза срещу Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца), на 17 април (сряда). Чистерна среща Верона.

СНИМКИ: legavolley.it