Националният отбор на България по футзал се наложи над Сан Марино с категоричното 4:1 в последния си двубой от група B на квалификациите за Евро 2026. Благодарение на този успех "лъвовете" завършиха на второ място в своята група и заедно с лидера Австрия продължават към следващия кръг.

Австрийците записаха три победи, докато Израел и Сан Марино останаха без успех съответно на трета и четвърта позиция. Днес родните национали решиха всичко в своя полза още през първото полувреме, когато Даниел Димов (6'), Александър Асенов (14) и Цветелин Добричов (19) бяха точни.

След почивката противникът върна един гол, но с второто си попадение в срещата Цветелин Добричов сложи точка на спора в 37-мата минута и "лъвовете" се класираха за основната фаза на европейските квалификации.