Национал победи с 1:0 Левски в дербито на 23-тия кръг в Елитната група до 16 години. Срещата се игра на изкуствения терен в НСА и при изключително високи температури.

През първата част двата отбора си размениха по няколко добри ситуации, но до гол не се стигна.

През второто полувреме Национал беше по-активният отбор и в 60-ата минута стигна до попадение. Кристиян Горянов реализира след страхотна солова акция и удар в далелчния ъгъл.

До края на срещата домакините имаха няколко възможности да затворят мача с второ попадение, но завършващите им удари не бяха точни. Левски не успя да създаде нищо запомнящо се в атака и закономерно загуби.

След победата Национал се изкачва на четвърта позиция, докато Левски остава 6-и.