Надигналият глава Майнц 05 направи важна крачка към оцеляването си в Бундеслигата, след като разгроми Хофенхайм с 4:1 на свой терен в среща от 29-ия кръг. Това е трети успех в последните четири кръга и след него изоставането от първия тим над чертата - в случая Бохум - е само една точка.

“05” направиха един от най-силните си двубои през кампанията и заслужено надвиха отбора от Зинсхайм, макар да трябваше да чакат за головете чак през второто полувреме. Те дори не се огънаха, след като Хофе поведе с 1:0 след 19 минути игра чрез Павел Кадержабек.

Това обаче си остана единственият точен удар на гостите, защото после се игра основно пред тяхната врата. Майнц осъществи обрата светкавично след паузата чрез Йонатан Буркарт (47’) и Филип Мвене (51’). След това Брайън Груда (63’) и Карим Онисиво (88’) подсигуриха трите точки за домакините.

Преди останалите мачове от кръга Хофенхайм остава на осма позиция - на 6 точки от зона “Европа”.