Литекс стигна до изключително ценен успех с 2:1 над Янтра в мач от 28-мия кръг на Втора лига. "Оранжевите" спечелиха гостуването си в Габрово след обрат и дишат по-спокойно за мястото си сред професионалистите, тъй като остават на 5 точки от опасната зона.

"Ковачите" откриха резултата в 53-тата минута, когато Велислав Василев реализира във вратата на Алекс Божев, но гостите от Ловеч направиха силен финален щурм и се поздравиха с трите точки. Четвърт час преди края на редовното време Илиян Капитанов възстанови равенството, а Кингсли Бучи (83') донесе победата на своя тим.

Това е пореден удар по амбициите на габровския клуб за влизане в елита и отборът остава на шестата позиция в класирането с актив от 43 точки. Литекс прекъсна негативната си серия и в момента заема 12-о място с 33 пункта.