В късните часове на вчерашния 12-ти април (петък) се изиграха последните срещи от финалния 34-и кръг на баскетболната Евролига. Така станаха ясни и окончателните участници в предстоящите плейофи.

Директно за 1/4-финалите се класираха миналогодишният шампион Реал Мадрид, гръцкият Панатинайкос, Монако, Барселона, бившият отбор на Александър Везенков - Олимпиакос и турският Фенербахче. Допълнителен плейофще играят тимовете на Макаби Тел Авив, Баскония, Анадолу Ефес и Болоня.

Иначе в първия мач за вечерта в люто балканско дерби Олимпиакос надви Фенербахче. Това бе и единствената среща, в която се игра допълнително време, като гърците надделяха с крайното 84:81 (19:19 19:15 15:18 16:17 15:12).

Болоня загуби у дома от Баскония с 91:95 (22:21 31:23 21:31 17:20).

Партизан направи необходимото и победи Валенсия със 79:66 (15:21 20:16 23:15 21:14). Сърбите обаче ще пропуснат плейофите, тъй като прекият им конкурент Анадолу Ефес взе необходимата победа в четвъртък.

В последната среща, която затвори груповата фаза на турнира предпоследният АСВЕЛ Лион-Вильорбан записа изненадваща победа като домакин срещу испанския гранд Барселона със 76:72 (24:18 14:24 19:15 19:15).

Така вече се знаят и двойките за предстоящите мачове.

Завършилите на седмо и осмо място отбори на Макаби Тел Авив и Баскония ще играят в първия предварителен плейоф, който ще определи съперника на шампиона от редовния сезон Реал Мадрид. Загубилият измежду тези два тима пък ще трябва да играе в още един мач срещу спечелилия надпреварата между деветия и десетия, които са Анадолу Ефес и Виртус Болоня. Крайният победител от това завъртане ще се изправи срещу финиширалия на второ място в редовния сезон Панатинайкос.

В останалите 1/4-финали ще играят третия Монако срещу шестия Фенербахче и четвъртия Барселона срещу петия Олимпиакос.