Александър Зверев преодоля безпроблемно втория кръг на тунира от сериите “Мастърс” в Монте Карло, след като спечели с 6:3, 6:4 срещу Себастиан Офнер след час и 19 минути игра. Германецът записа три на един пробив срещу австриеца и в следващия кръг може да срещне поставения под номер 12 Стефанос Циципас.

Хуберт Хуркач също се класира за втория рунд, след като надви Джак Дрейпър с 6:3, 3:6, 7:6(2). Полякът проби още първото подаване на съперника си и поведе с 3:0, но британецът успя да стигне до изравняване в осмия гейм. Хуркач обаче записа още един брейк и взе сета.

Дрейпър направи два брейка и изравни частите с лекота, което доведе до трети сет. Хуркач получи възможност да подава за мача в десетия гейм, когато обаче британецът направи пробив и изравни за 5:5. Двамата си размениха по още един гейм, а Хуркач излезе победител в тайбрека.

Във втория кръг полякът ще срещне Роберто Баутиста Агут, който преодоля Факундо Диас Акоста след 6:2, 6:4.

Снимки: Gettyimages