Локомотив (София) победи с минималното 1:0 Берое в последния двубой от 28-ия кръг на efbet Лига.

Двата тима играха доста предпазливо и чисти положения почти липсваха. При скучна първа част домакините успяха да открият в 39-ата минута чрез Карлос Франса. През второто полувреме темпото се вдигна, Берое бе доста по-активен, но така и не паднаха повече попадения. С този успех столичните “железничари” прекъсват серията си от четири поредни загуби и се доближават на 4 точки от десетото място при два оставащи два мача до края на редовния сезон. Освен това Локомотив прекъсна и серията от 13 поредни мача без успех у дома в "Надежда". Двубоят започна спокойно и през първите минути нямаше никакви интересни ситуации. В началото на срещата Берое опита да организира няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо заплашително пред вратата на домакините. В 12-ата минута Симеон Мечев стреля от фал, но неточно.

Очевидно и двата тима бяха заложили повече на доброто представяне в дефанзивен план и в предни позиции не се организираше нищо опасно. В 39-ата минута обаче с първия точен удар в мача Локомотив успя да открие. Изритана топка напред беше отклонена с глава в средата на терена от Димитър Митков и стигна до Карлос Франса. Той подаде на Май, който пусна хубаво подаване през двама защитници отново към бразилеца, извеждайки го очи в очи с Мота. Франса показа хладнокръвие и стреля добре в долния десен ъгъл, като откри резултата. До края на полувремето повече интересни моменти нямаше и така “железничарите” се оттеглиха с гол аванс.

Второто полувреме стартира с натиск на гостите, но без да се стига до нищо интересно. В 57-ата минута обаче Берое можеше да изравни. След центрирана топка Любенов изби, но кълбото попадна в краката на Каетано. Той стреля с външен фалц, но на голлинията Красимир Станоев бе позициониран правилно и изчисти.

Малко по-късно Мечев напредна по левия фланг и пусна подаване към Франса. Ударът на голмайстора на Локомотив обаче рикошира и излезе в корнер. В следващите минути гостите оказаха натиск и пренесоха играта повече в половината на домакините. Подобно и на първата част обаче до интересни положения почти не се стигаше. В 88-ата минута Себастиян Вия стреля от пряко свободен удар, но топката премина покрай страничния стълб. До края на двубоя повече попадения не паднаха и така тимът от "Надежда" грабна трите точки.
Така Локомотив се изкачва до 13-ото място с 28 пункта. Берое е десети и засега на спокойна позиция с 32 точки.

ЛОКОМОТИВ 1:0 БЕРОЕ

1:0 Карлос Франса (39)

Стартови състави:

Локомотив: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 20. Диого Тейшейра, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 16. Симеон Мечев, 31. Красимир Станоев, 7. Улрих Май, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса;

Берое: 1. Артур Мота, 4. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Говеа, 9. Франциско Сагардия, 11. Уерик Каетано, 15. Енцо Еспиноса, 18. Хуан Саломони, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме, 22. Себастиян Вия.