Националната баскетболна асоциация (НБА) призна за две съдийски грешки - едно грешно отсъждане и едно пропуснато отсъждане - в последната минута при загубата на Маями със 115:117 като гост на Индиана в неделя, която изпрати Хийт на осмото място в Източната конференция преди последната седмица на редовния сезон.

Според НБА, Тайлър Хиро от Маями е бил фаулиран от Ти Джей МакКонъл от Индиана при стрелба за три точки при оставащи 55 секунди. В тази ситуация обаче нрушение обаче не бе отсъдено.

The Heat got screwed 🤬

The NBA admits to crucial calls going against the Miami Heat in the final minute of the Pacers game:

Tyler Herro was fouled by T.J. McConnell and Bam was incorrectly called for a foul on Myles Turner. pic.twitter.com/FMBzfNVDdP

— Mink Flow (@currypistonn) April 8, 2024

А отсъденото от Марат Когут нарушение срещу центъра на Маями Бам Адебайо 17.1 секунди преди края е грешка, смятат от лигата. Майлс Търнър от Индиана отбеляза два наказателни удара след фаула.

В публичния си доклад, описващ отсъжданията и неотсъжданията, направени в последните две минути на завързани мачове, от НБА казват, че че Адебайо "осъществява чист контакт с топката, едновременно с Хиро, правейки случаен контакт ръка с топка".

Маями нямаше оставащо оспорване, за да протестира срещу нарушението, слекта го използва неуспешно по-рано в четвъртата четвърт.

Индиана остава на шесто място на Изток. Загубата на Маями, съчетана с победата на Филаделфия над Сан Антонио, свали Хийт до номер 8. Ако Маями бе спечелил срещу Индиана – мач, в който изоставаше с 22 точки, щеше да заема шестата позиция.

Първите шест отбора във всяка от двете конференции са сигурни за плейофите. Отборите, които завършат от седмо до десето място във всяка конференция, ще бъдат част от Play-in турнира през следващата седмица, чрез който ще се определят поставените под номер 7 и номер 8 за плейофите.