Националният отбор на България за девойки до 16 г. постигна страхотен успех, като извоюва 3 победи от 3 мача и спечели международния приятелски Турнир за развитие на УЕФА, домакин на който бе Малта. В последната си среща от надпреварата селекцията на Валентина Господинова надделя с 2:1 над състава на Черна гора и си гарантира лидерската позиция. Преди това “лъвиците” триумфираха съответно срещу Малта (2:1) и Андора (4:1).

Срещу Черна гора нашият тим се оказа догонващ в резултата още в 10-ата минута, когато съперникът поведе от дузпа. С късни голове на Гергана Халянова и Катерина-Мария Равначка в заключителните минути на срещата България съумя да обърне развоя на събитията в своя полза и да финишира на първо място в турнира.