Дженоа победи Верона с 2:1 като гост в среща от 31-ия кръг на италианската Серия "А".

Федерико Бонацоли (8) изведе домакините напред в резултата, но ганаецът Калеб Екубан (45) и исландецът Алберт Гудмундсон (58) донесоха трите точки на "грифоните"

В 71-ата минута Стефан Митрович намери отлично Карол Швидерски, който вкара топката в мрежата на Дженоа, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР голът не бе зачетен заради засада.

Така Дженоа прекъсна серията си от четири мача без успех в Серия А и заема 12-ото място с 38 точки в актива си, докато Верона е 17-и с 27 точки.

В друг мач от 31-ия кръг съставът на Каляри постигна домакински успех над Аталанта с 2:1 и след седмата си победа от началото на сезона се изкачи на 13-ата позиция във временното подреждане с 30 точки. Аталанта остава на шесто място с 50 точки и не успя да скъси дистанцията с петия Рома, който има 55 и мач повече.

Гостите поведоха чрез Джанлука Скамака в 13-ата минута, а в 42-ата Каляри изравни след попадение на Томазо Ауджело.

Домакините измъкнаха победата в последните минути на двубоя, след като Бенито Виола бе точен в 88-ата, оформяйки крайното 2:1.