След като бяха изиграни всички четвъртфинални срещи от "Демакс лига" при жените, станаха ясни полуфиналните двойки в надпреварата. Срещите започват на 31 март (неделя).

Шампионките от Марица (Пловдив) излизат срещу Славия, след като отстраниха с 2:0 успеха тима на Варна ДКС. Волейболистките на Борислав Крачанов надиграха съперника два пъти по 3:0 гейма.

"Белите" пък имаха по-дълга серия с Дея спорт (Бургас), която спечелиха с 2-1 победи. Столичанки записаха победи с 3:0 и 3:1 гейма и загуба с 0:3 гейма в Бургас.

В другата полуфинална двойка ЦСКА излиза срещу "вечния" си съперник Левски София.

Момичетата на Юлия Иванова отстраниха Хектор с 2:0 успеха в четвъртфиналната си серия и не дадоха нито гейм-

От своя страна, "сините" победиха Марица 2022 (Пловдив) в четвъртфиналите, съответно с 3:1 и 3:0 гейма.

Вторите срещи от полуфиналните серии са на 2 април (вторник). Играе се до две победи от три мача.

Евентуален трети мач ще се проведе на 4 април (четвъртък).

БНТ 3 ще излъчи първия сблъсък от полуфиналната серия между ЦСКА и Левски в неделя, 31 март от 17:55 ч. по БНТ 3.

Снимки: Startphoto