Юношеският национален отбор на България до 17 г. загуби с 1:2 от Уелс в последния си двубой от Елитния кръг на европейските квалификации за турнира в Кипър през май. Така селекцията на Тодор Симов не успя да си осигури място на финалите, но “лъвчетата” напускат пресявките с високо вдигнати глави, след като се бориха до последната минута.

За тяхно съжаление срещата с Уелс не се разви по благоприятен начин и съперникът от Острова поведе с два гола след почивката. Първо Божидар Петров си отбеляза автогол, а след него се разписа и Елиът Майлс. В самия край на мача капитанът на “лъвчетата” Михаил Полендаков върна едно попадение, но за повече не остана време.

Съставът на България:

1. Атанас Кехайов, 4. Христо Аргиров (63 – 20. Калоян Божков), 21. Мартин Димитров, 3. Симеон Цанев, 15. Божидар Петров (68 – 19. Давид Димитров), 10. Марто Бойчев (63 – 7. Стивън Жерард), 5. Михаил Полендаков, 8. Михаил Петров (63 – 16. Борис Тодоров), 18. Емил Найденов (80 – 17. Виктор Иванов), 9. Филип Гигов, 11. Васил Каймаканов

Селекционер: Тодор Симов