Левски победи Спортист (Своге) с 1:0 в контролен мач между двата отбора. Двубоят на стадион “Георги Аспарухов” започна в 11:00 часа, като двете полувремена бяха по 35 минути вместо 45. Единственото попадение отбеляза Билал Бари, който се завърна в игра след година и половина отсъствие.

14В самото начало на мача крилото на домакините Фабио Лима получи разтежение и поиска смяна. На негово място в игра се появи Джевад Ел Джемили.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 21-ата минута, когато гостите можеха да открият. Ариф Ферадов бе изведен сам срещу Николай Михайлов и стреля, но опитният страж на "сините" спаси. Любопитна ситуация се разигра в 27-ата минута, когато Билал Бари бе фаулиран на границата на наказателното поле, но в същия момент, когато съдията Димитър Димитров наду свирката за нарушение Ел Джемили прати неспасяемо топката в мрежата на Иван Гошев. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като вече бе прозвучал сигналът на рефера. В началото на втората част Билал Бари откри резултата. Центриране от ъглов удар на Патрик Мислович и нападателят се извиси над защитата за 1:0.

В минутите до края Спортист имаше добри ситуации за гол на два пъти, но ударите минаха покрай вратата на появилия се в игра Иван Андонов.

ЛЕВСКИ 1:0 СПОРТИСТ (СВОГЕ)
1:0 Бари (39)

Левски: 13. Николай Михайлов (К) – 77. Дейвид Михалев, 5. Келиан ван дер Каап, 24. Хоакин Фернандес, 6. Цунами – 8. Карлос Охене, 20. Асен Чандъров, 97. Асими Фадига – 7. Фабио Лима, 19. Билал Бари, 17. Евертон

Резерви: 99. Иван Андонов – 4. Виктор Любенов, 9. Рикардиньо, 11. Джавад Ел Джемили, 23. Патрик Мислович

Треньор: Николай Костов

Спортист Своге: 1. Иван Гошев – 22. Павлин Чиликов, 21. Александър Бастунов, 3. Симеон Чатов, 5. Дилян Георгиев – 4. Нейтън Олдър, 10. Владимир Семерджиев (К), 16. Антон Иванов – 7. Ариф Федаров, 13. Радослав Живков, 23. Джонатан Нсоде

Резерви: 33. Ивайло Василев – 8. Христо Иванов, 11. Калоян Стефанов, 17. Мартин Кръстев, 18. Михаил Михов, 19. Кристиян Бешев, 20. Георги Маджаров, 88. Лионел Самба

Треньор: Георги Чиликов