Футболистът на ЦСКА Амос Юга изведе с капитанската лента националния отбор на ЦАР при смазващата победа с 6:0 над Бутан в новия турнир FIFA Series. Двубоят беше част от турнир в Шри Ланка, в който участват още домакините и Папуа Нова Гвинея.

В титулярния състав на африканския тим беше новото попълнение на Славия Исак Соле, а нападателят на Ботев (Враца) Марко Мажуга беше сред резервите.

През първото полувреме падна само едно попадение. Негов автор беше Трезор Торотип, който се разписа в 17-ата минута. В рамките на 20 минути през втората част паднаха още четири гола.

Венуст Бабула удвои в 48-ата минута, а само минута по-късно и Карл Намганда също беше точен. Мамаду Дангабо вкара за 4:0 в 56-ата минута, а Намганда реализира второто си попадение в мача в 64-ата.

Крайният резултат беше оформен в третата минута на добавеното време, когато Венуст Бабула се разписа за втори път. На 25 март (понеделник) на ЦАР предстои мач срещу Папуа Нова Гвинея, докато Бутан ще играе срещу Шри Ланка.