Отборът на Украйна победи с 2:1 тима на Босна и Херцеговина и се класира за финалния плейоф за класиране на Евро 2024 в Германия.

Украинците продължават напред, след като стигнаха до успеха по възможно най-драматичния начин. Те изостанаха в 56-ата минута, когато Микола Матвиенко си отбеляза злощастен автогол.

Така момчетата на Саво Милошевич вече се виждаха на крачка пред участие на финалите в Германия, но Роман Яремчук изравни в 85-ата минута. Истинският шок за домакините дойде в 88-ата минута, когато Артьом Довбик изведе украинците напред в резултата.

Until the end 💙💛 pic.twitter.com/5VRUcPLgOI

— Ukrainian Association of Football (@uafukraine) March 21, 2024

След това бошняците се хвърлиха свирепо напред, но не съумяха да вкарат ново попадение, с което да вкарат двубоя в продължения и се примириха с поражението.

To the final 🔥🔥🔥 pic.twitter.com/pk5WPhA1Wp

Във финалния плейоф съставът на Украйна ще играе с тима на Исландия, който стигна до последната стъпка преди европейските футболни финали след обрат срещу коравия отбор на Израел.