"Марица" U19 се върна на победния път и записа успех с 0:4 при гостуването си на "Чирпан" в среща от 18-ти кръг в Зоналната група U19. Мачът се игра в четвъртък. Момчетата на треньорите Абип Конедарев и Йордан Влашки не изиграха добро първо полувреме, но през второто показаха част от потенциала си и постигнаха убедителна победа. Николай Иванов отбеляза веднъж, на два пъти точен бе Илиян Пиронков след асистенции на Ангел Тосев и Наско Христев, а самият Наско Христев също се записа сред голмайсторите след асистенция на Николай Иванов.

"Марица" има 42 точки в актива си и заема 4-то място. Челната тройка се заема от отборите на "Ботев" с 45, "Арда" и "Димитровград" с по 43. Тимовете са с различен брой изиграни мачове. Липсата на постоянство при маричани им отне мястото в топ 3, но те имат пълни шансове до края на сезона да поправят това.