Националният отбор на Словения, който ще играе на Евро 2024, стигна само до равенство 2:2 в контролна среща с Малта, която се проведе в Та'Кали.

Гостите от Словения бяха близо до това да допуснат унизителна загуба срещу едно от футболните джуджета в Европа, но бяха спасени от звездата си Бенямин Шешко, който се разписа десетина минути преди края, за да оформи резултата.

Нападателят на Панатинайкос Андраж Шпорар даде преднина на Словения в 28-мата минута и изглеждаше, че гостите няма да имат големи проблеми да спечелят мача.

Домакините от Малта обаче нанесоха своя удар в първия четвърт част от второто полувреме, когато в рамките на четири минути направиха пълен обрат с попадения на Матю Гиламие и Стефан Пизани. Това бяха и единствените два точни удара в мача за малтийците.

До края на двубоя играта се водеше в полето на домакините и в 81-вата минута нападателят на РБ Лайпциг Бенямин Шешко донесе равенството на словенците.

Следващата контрола на Словения е на 26 март срещу Португалия.