Националният отбор на Русия победи разби Сърбия с 4:0 в контролна среща, която се игра на "ВТБ Арена" в Москва.

Руснаците, които след началото на войната в Украйна бяха изхвърлени от турнирите на ФИФА и УЕФА, не бяха играли с друг европейски съперник от ноември 2021 година и изглеждаха максимално решени да се докажат срещу един от участниците на Евро 2024 в Германия.

За победата на домакините сериозна роля изигра и червеният картон на сръбския полузащитник Милан Гаич. В 21-вата минута халфът на ЦСКА Москва извърши нарушение в собственото си наказателно поле, което позволи на Антон Миранчук да открие от дузпа. Десет минути след това Максим Осипенко покачи на 2:0 в полза на Русия.

Другите два гола в мача паднаха след почивката. В 55-ата минута Алексей Миранчук направи резултата класически, а крайното 4:0 бе оформено от Иван Сергеев в добавеното време. Преди това гол на резервата Арсен Захарян бе отменен заради засада.

Двубоят в Москва бе изгледан на живо от външния министър на Русия Сергей Лавров, който бе в компанията на изпълняващия длъжността премиер на Сърбия Ивица Дачич.