Фенербахче постигна четвъртата си поредна победа в баскетболната Евролига за мъже, след като турският клуб надви испанския Барселона с 88:74 (23:11, 23:14, 16:32, 26:17) в двубой от 31-ия кръг на турнира.

Барселона е на второто място в класирането с баланс 20/10, а Фенербахче, Панатинайкос и Монако са с 19/11.

Скоти Уилбекин бе най-резултатен с 18 точки за турците, които са загубили само един от 15-те си домакински мача до момента през сезона. Марко Гудурич и Ник Калатес вкараха по 13 точки, докато Найджъл Хейс-Дейвис и Тарик Биберович добавиха по 12. Калатес също така оглави вечната ранглиста по отнемания в Евролигата с 436.

Scotti3 👀 @FBBasketbol pic.twitter.com/g0StBlpyLA

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) March 20, 2024

Дарио Бризуела бе най-резултатен за Барса с 18 точки след 4/4 от далечно разстояние. Нико Лапривитола добави други 11 за гостите.

He’s not here but his song is👀@DT10_Official pic.twitter.com/jsPq5FEW4e

Фенербахче се изравни в класирането с Монако, който отстъпи с 80:98 (20:27, 24:31, 23:18, 13:22) на Олимпия Милано.

Италианците взеха голяма преднина преди почивката, след като записаха клубен рекорд с 56 точки за първото полувреме. Авансът на Олимпия Милано достигна 21 точки в третата четвъртина и в крайна сметка гостите взеха 13-ата си победа за сезона с лекота.

.@DonatasMot showing his passing skills 👀 #MotorolaMagicMoment I #HelloMoto pic.twitter.com/MufsMAq6qy

Никола Миротич вкара 21 точки за успеха на Олимпия Милано, а Алфа Диало наниза 17 за Монако.