Първата ракета на България при жените Виктория Томова стартира с победа в основната схема на турнира по тенис за жени в Маями с награден фонд 8.7 милиона долара. Българката се наложи над 77-ата в света германка Тамара Корпач с 6:2, 6:4 за 100 минути игра. Това е първи успех над тази опонентка, от която до момента имаше 4 загуби в 4 мача.

Томова започна силно с два пробива и поведе с 3:0, за да вземе първия сет с 6:2.

Германката подобри играта си във втората част и направи пробив в четвъртия гейм, след което затвърди на свой сервис и поведе с 4:1.

Това не разколеба българката, която взе следващите пет поредни гейма и затвори мача с втория си мачбол за 6:4.

В следващия кръг Томова ще срещне 23-ата в света французойка Каролин Гарсия.

Преди 11 дни Томова загуби от Гарсия с 1:6, 6:3, 3:6 на турнира в Индиън Уелс, който също е от категория WTA 1000.