Националът Александър Николов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) продължават борбата в 1/4-финалните плейофи на италианската Суперлига.

Воденият от новия селекционер на България Джанлоренцо Бленджини тим направи обрат и надделя много драматично у дома над Минт Веро Волей (Монца) с 3:2 (21:25, 30:28, 21:25, 25:22, 15:11) в третия мач от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер в пълната зала "Еуросуоле Форум".

По този начин Лубе намали изоставането си в плейофната серия на 1-2 победи. Играе се до 3 победи от 5 срещи. Четвъртият двубой между двата тима е следващата неделя (24 март) от 19,00 часа българско време в Монца.

Алекс Николов започна като титуляр за Лубе, но бе сменен в средата на третия гейм от Матиа Ботоло.

Все пак, българинът стана втори по резултатност с 13 точки (1 блок, 1 ас, 41% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +3), докато Ботоло приключи с 10 точки (2 блока, 1 ас, 47% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане - +1) за успеха.