Бившият футболист на Лудогорец Доминик Янков избухна с дебютен гол за ФК Монреал в американската Мейджър Лийг Сокър (МЛС) при загубата с 3:4 в гостуването на Чикаго Файър.

Българският национал се появи в 65-а минута и само пет минути след това завърши по чудесен начин прекрасна атака на гостите. Това бе трети официален двубой за Доминик Янков, като той все още се бори за своето титулярно място.

Уругваецът Матиас Кокаро (7-дузпа, 12-дузпа) даде сериозен аванс за гостите от Канада, но швейцарецът Марен Хайле-Селасие (45+8) намали изоставането на Чикаго Файър дълбоко в добавеното време на първата част.

След почивката Доминик Янков (70) възстанови аванс на канадците, но Брайън Гутиерес (84-дузпа), белгиецът Уго Кайперс (90+5) и Келин Акоста (90+9) в заключителните минути донесоха инфарктната победа за домакините, които са девети в Източната конференция с 4 точки. Доминик Янков и компания са на пета позиция в същата конференция със 7 пункта.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ !