Атлетик Билбао срази у дома Алавес с 2:0 в мач от 29-ия кръг на испанската Ла Лига. Горка Гурусета (32, 37) се разписа на два пъти към края на първата част, а малко преди това гостите пропуснаха златен шанс да поведат от дузпа. Луис Риоха обаче пропусна от бялата точка.

Още в 5-ата минута Иняки Уилямс прати топката в мрежата на гостите, но попадението му не беше зачетено заради засада.

Половин час след началото Алавес получи правото да изпълни дузпа заради игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Риоха, чийто удар беше отразен от Унай Симон. Секунди по-късно Нико Уилямс намери с центриране в наказателното поле Гурусета, който от чиста позиция се разписа за 1:0. Само пет минути по-късно Билбао удвои преднината си и направи силна заявка за трите точки. Гурусета имаше голямо свободно пространство пред себе си и се възползва по най-добрия начин, удвоявайки преднината на своя тим.

След почивката гостите с нищо не успяха да отвърнат на предизвикателството и трябваше да се примирят с поражението. Резултатът се запази непроменен до последния съдийски сигнал.

С успеха баските събраха 56 точки и се намират на четвъртото място в класирането. Алавес е 13-и с 32 точки.